EXCLUSIV. Cine sunt UDMR-iștii care au reclamat România la FIFA: unul a fost sancționat de CNCD pentru discriminarea românilor, altul a fost amendat pentru ofensă adusă însemnelor naționale DOCUMENTE/FOTO
Potrivit Jurnalului Național, UDMR Covasna a sesizat FIFA privind “atitudini antimaghiare” la meciul România – Ungaria, cu referire la faptul că suporterii români au scandat “ca maghiarii să părăsească ţara”.…