

Micile comunitati de romani din zona nu mai beneficiaza de nici un fel de drept fiind supuse unui adevarat proces de epurare etnica. Bunaoara, Compania Nationala Posta Romana are in zona o companie concurenta, care are aproape aceeasi denumire dar are o sigla diferita, fara steagul Romaniei, altfel nu ne putem explica disparitia steagului tricolor de pe sigla Postei Romane. Ne intrebam pana unde se va merge? Cat va mai dura pana cand cineva va face ceva? Pe siteul oficial al Postei Romane apare sigla care contine si steagul national. Care e sigla cea buna? Cea de la Sfantu Gheorghe sau cea din Bucuresti? Puteti consulta pagina oficiala a Postei Romane la adresa www.posta-romana.ro.
"Din zei de-am fi scoborâtori,
C-o moarte tot suntem datori!
Totuna e dac-ai murit
Flăcău ori moș îngârbovit;
Dar nu-i totuna leu să mori
Ori câine-nlănțuit."
Titlul poeziei: Decebal către popor
Autor: George Coșbuc
„Dacă nu lupți pentru ceea ce vrei,
meriți ceea ce ai.”
John C. Maxwell
Dan Tanasa says:
Anonymous says: