
EXCLUSIV. Primarul UDMR din Sfântu Gheorghe, amendat de instanță pentru că a refuzat să pună în executare o sentință definitivă care îl obligă să respecte LIMBA OFICIALĂ
Tribunalul București a admis vineri, 12 iunie a.c., acțiunea Asociației Civice pentru Demnitate în Europa (ADEC) și a dispus amendarea primarului UDMR din Sfântu Gheorghe pentru refuzul de a pune…




iuhas says:
Doamna Anghel dă în judecată sau ameninţă că dă. Pe toată lumea, pe Tănasă Dan, Ppe Dragoş Pătraru, pe ciobanu care i-o rupt hâtiile, pe ciobanu’ care şi-o pierdut oile (ăla din balada populară, da, da!).
EU zic, SRI să caute repede pe toţi care-o supăraţi pe madam şi să-i împuşte. CUM să te iei de un Parlamentar? Păi nu ştiţi că parlamentarul este sacru şi nu poate fi criticat?
El, parlamentarul, chiar şi când minte spune adevărul!
Citez de pe Antena3, postul ce-a făcut-o celebră pe tanti die la Căracal:
“Cristiana Anghel îl acuză de ULTRAJ pe ciobanul care i-a rupt foile. Senatoarea a cerut informaţii despre el de la MAI şi SRI”
vedeţi, io lucru numa’ cu materialu clientului. 😉
Denisa CT says:
Pe patul de spital, făcând greva foamei, arăta a oaie. Acum a ajuns printre lupi și urlă la fel ca ei. Înainte plângea după cei 25% tăiați din salariu, iar mai deunăzi se plângea că nu i se asigură transportul și paza. :)))) De parcă cine știe ce mare somitate are fi…. Dar așa este când uiți de unde pleci și pe drum îți pierzi…. principiile.