
Fostul primar din Reghin Nagy Andras şi alţi şapte angajaţi ai primăriei au fost trimişi în judecată, pentru abuz în serviciu şi complicitate la abuz în serviciu, în cazul atribuirii unui contract pentru modernizarea iluminatului în oraş, prejudiciul adus instituţiei depăşind 700.000 de lei.
Procurorii Direcţiei Naţionale Anticorupţie – Serviciul Teritorial Târgu Mureş au dispus trimiterea în judecată, în libertate, a fostului primar al municipiului Reghin Nagy Andras şi a Angelei Mariş, la data faptelor economist la primărie, pentru abuz în serviciu, transmite Mediafax.
Comunicatul DNA aici.
"Din zei de-am fi scoborâtori,
C-o moarte tot suntem datori!
Totuna e dac-ai murit
Flăcău ori moș îngârbovit;
Dar nu-i totuna leu să mori
Ori câine-nlănțuit."
Titlul poeziei: Decebal către popor
Autor: George Coșbuc
„Dacă nu lupți pentru ceea ce vrei,
meriți ceea ce ai.”
John C. Maxwell