
CULMEA SLUGĂRNICIEI. Cetatea Rakoczi, fosta vamă a Imperiului Austro-Ungar, reabilitată cu banii Guvernului României, inaugurată cu drapelul Ungariei și așa-zisul steag secuiesc
Vineri, 22 mai a.c., în prezența oficialităților statului român, a avut loc inaugurarea Cetății Rakoczi, fosta vamă a Imperiului Austro-Ungar din comuna Ghimeș-Făget, județul Bacău. În timp ce a tăiat…




Badea Cîrțan jr. says:
Poza în care apare această formă de viață era de la o întrunire organizată în Ungaria sau în România? Că nu am înțeles ce era cu acea plăcuța cu ”Új lendület”. A, nu mai zic nimic dacă era acasă la el dar dacă era într-o instituție publică din România atunci ăsta ar trebui să dispară imediat din funcția pe care o deține la primărie. Fraierilor, ați înțeles? IMEDIAT!
Maria says:
Am o parere foarte proasta despre cei care ii insulta si ii batjocoresc pe romani sub scutul UDMR.Observ de-a lungul deceniilor care s-au scurs din 1989 incoace o dezlantuire de ura si dusmanie intretinuta artificial de aceasta struto-camila care este UDMR-organizatie etnica-politica.Este mare pacat ca nu precupeteste niciun efort pentru a invenina relatiile dintre romani si maghiari care,altminteri,sunt excelente.O spun din experienta.Am multi prieteni maghiari si as face orice pentru ei si ei pentru mine.Iar cei din UDMR ar trebui sa se reorienteze spre alte tinte politice decat antiromanismul.
Tania Panaitescu says:
UDMR/ NU ESTE PARTID/ CI O FORMAȚIUNE POLITICĂ PE CRITERII ETNICE. / O FORMAȚIUNE POLITICĂ FLEXIBILĂ DUPĂ INTERESE.
IREDENTISMUL MAGHIAR// ÎI DEZONOREAZĂ CHIAR PE ACEȘTI DOMNI!