
CULMEA SLUGĂRNICIEI. Cetatea Rakoczi, fosta vamă a Imperiului Austro-Ungar, reabilitată cu banii Guvernului României, inaugurată cu drapelul Ungariei și așa-zisul steag secuiesc
Vineri, 22 mai a.c., în prezența oficialităților statului român, a avut loc inaugurarea Cetății Rakoczi, fosta vamă a Imperiului Austro-Ungar din comuna Ghimeș-Făget, județul Bacău. În timp ce a tăiat…



