
“Campania jegoasă a PSD trebuie anihilată altfel ne vom trezi în întunericul care se va așeza după ce acest individ imoral și amoral numit Victor Ponta ar ieși președinte. Trebuie să ieșim la vot împotriva acestui flagel numit PSD. Acest moment dramatic pe care îl trăim are ceva din claritatea epică a unui basm. Forțele Răului și Întunericului Moral trebuie spulberate. O putem face doar prin vot. Ieșiți la vot și vă rog scoateți-vă prietenii la vot. Este ceasul al doisprezecelea. Nu mai e timp să vedem unde am greșit. important e să nu greșim acum. Lehamitea, indiferența, scârba nu au ce căuta aici. Ieșim la vot”, a scris artistul pe pagina sa de Facebook.
Sursa: Ioana Radu, cotidianul.ro
"Din zei de-am fi scoborâtori,
C-o moarte tot suntem datori!
Totuna e dac-ai murit
Flăcău ori moș îngârbovit;
Dar nu-i totuna leu să mori
Ori câine-nlănțuit."
Titlul poeziei: Decebal către popor
Autor: George Coșbuc
„Dacă nu lupți pentru ceea ce vrei,
meriți ceea ce ai.”
John C. Maxwell