
CULMEA SLUGĂRNICIEI. Cetatea Rakoczi, fosta vamă a Imperiului Austro-Ungar, reabilitată cu banii Guvernului României, inaugurată cu drapelul Ungariei și așa-zisul steag secuiesc
Vineri, 22 mai a.c., în prezența oficialităților statului român, a avut loc inaugurarea Cetății Rakoczi, fosta vamă a Imperiului Austro-Ungar din comuna Ghimeș-Făget, județul Bacău. În timp ce a tăiat…



Sorincamera says:
Subiectul super,realizarea este maxim un reportaj ce poate fi plasat in anul 1995 jurnalistic vorbind,documentar nu este ,film nu este de asemenea !
Dumitru says:
CUTREMURATOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Daddy says:
Trist !!!!!!!!!
cip says:
un documentar exceptional.
romania nu va muri . credinta daca avem Dumnezeu nu ne va lasa.