

2015 a fost pentru mine anul în care eforturile mele civice au fost recunoscute în mai multe rânduri (detalii aici, aici și aici). Am luptat, am pierdut dar am și câștigat. În instanțele de judecată, pe blog sau în studiourile Antenei 3 am semnalat subiecte foarte importante în apărarea demnității naționale, a istoriei și a Constituției României.
Însă toată munca mea nu ar fi posibilă fără sprijinul familiei mele, fără sprijinul soției mele, Adina, și al fratelui meu Constantin.
Sper într-un 2016 cu înțelepciune și spor, cu putere și sănătate.
Vă urez tuturor un 2016 cu sănătate și spor în toate!
Doamne ajută!
FOTO: walls.ro
"Din zei de-am fi scoborâtori,
C-o moarte tot suntem datori!
Totuna e dac-ai murit
Flăcău ori moș îngârbovit;
Dar nu-i totuna leu să mori
Ori câine-nlănțuit."
Titlul poeziei: Decebal către popor
Autor: George Coșbuc
„Dacă nu lupți pentru ceea ce vrei,
meriți ceea ce ai.”
John C. Maxwell
dan-ioan says:
La multi ani,Dane,sa fii sanatos si puternic,din partea unui ardelean.
La multi ani tuturor oamenilor care gandesc si cugeta romaneste.
La multi ani si maghiarilor care se dezic de extremisme de orice fel.
Constantin says:
LA MULTI ANI !