ZIUA COPILULUI. Maestrul Nicolae Voiculeț, semnal de alarmă: Lăsați copiii sa fie copii!

De Ziua Copilului, maestrul Nicolae Voiculeț trage un semnal de alarmă public cu privire la o serie de probleme foarte grave cu care se confruntă copiii și care sunt ignorate de autorități.
Citește și Școlile sunt OBLIGATE să organizeze programe de educaţie sexuală pentru copii
Într-un mesaj postat pe pagina de socializare, marele naist Nicolae Voiculeț trece dincolo de mesajele goale de conținut pe care autoritățile le transmit astăzi cu ocazia Zilei Copilului și vorbește despre probleme de substanță care fac rău copiilor.
„Azi de #ZiuaCopiilor, îmi vin în minte versurile poeziei “Rugă pentru părinți”, când copiii se roagă pentru părinții lor care mor, dar ce te faci când părinții îndurerați își conduc copilul la groapă? Sau, mai nou își văd copiii #mutilați de un #sistem diabolic, care îi împing spre #violență, #pornografie, #droguri, #abandon școlar… #sexualitate prematură..!? Ce durere poate fi mai mare?
Este timpul să nu mai tăcem, este timpul să luăm #atitudine pentru viitorul copiilor noștri, să nu mai băgăm capul în nisip precum struțul, devenind aproape complici la astfel de drame!
În numele sufletelor de îngerași care s-au dus și a celor care nu au niciun viitor!
#LăsațiCopiii sa fie copii!”
FOTO: Cancan
Voi ce părere aveți? Aștept comentariile voastre.
DISCLAIMER Atenție! Postați pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiți aici regulamentul: Termeni legali și Condiții